Gynecology and Women health - גנקולוגיה ובריאות האישה

חיפוש

b

סקר

האם חזרת למשקל גופך שלפני ההריון?

חזרתי למשקלי שלפני ההריון
משקלי גבוה ב- 2-5 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה ב- 6-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה מ-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי לאחר הלידה נמוך ממשקלי לפני ההריוןהצבעות 2295
 

 

תוספי תזונה בהריון והנקה

 

שכחת גלולה ?

הפרעות בתפקוד מיני

 

 

גינקולוגיה גניקולוגיה פורום גניקולוגיה

 בשורה לחולים הסובלים מפרפור פרוזדורים
 


הורחב השימוש בפרדקסה במסגרת סל הבריאות לשנת 2012
יותר אנשים הסובלים מפרפור פרוזדורים יוכלו לקבל הגנה יעילה יותר ובטוחה יותר מפני שבץ מוחי
פרופ' רפי ביאר, יו"ר ועדת סל התרופות: "מהפכה בטיפול בנוגדי קרישה". פרדקסה, התרופה המתקדמת למניעת שבץ מוחי בחולי פרפור פרוזדורים, נכנסה לסל ל – 10,870 חולים בהיקף כספי של כ – 33 מליון שקלים

הוועדה הציבורית להרחבת סל שרותי הבריאות הודיעה היום (יום חמישי 29.12.2011) על הרחבת השימוש בתרופה המתקדמת פרדקסה (Pradaxa) בסל הבריאות לשנת 2012 למניעת שבץ מוחי בקרב חולי פרפור פרוזדורים. על פי החלטת ועדת הסל בשנה שעברה אושר השימוש לקבוצה מוגדרת של כ - 2,300 חולים ועתה הורחב השימוש לכ 10,870 חולים בהיקף כספי של כ – 33 מליון שקלים. פרופ' רפי ביאר, יו"ר ועדת סל התרופות אמר הבוקר במסיבת העיתונאים המסכמת של ועדת הסל כי מדובר ב "מהפכה בטיפול בנוגדי קרישה".

 
 
( קרא עוד... )
 

 איך להתמודד עם תחילת שנת הלימודים האקדמית?
 


לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית באוניברסיטת ובמכללות ברחבי הארץ, ד"ר סוזי קגן, יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול משפחתי וזוגי, מובילה את תחום הטיפול באמצעות משחק בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר – אילן מעניקה מספר טיפים להתמודדות עם התקופה הלחוצה והחששות הכבדים:
• כמידי שנה גם השנה, מעט לאחר החגים חוזרים אלפי צעירים לספסל הלימודים האקדמיים. מידי שנה מתחילים את לימודיהם חיילים משוחררים, כאלו שחזרו מטיול בחו"ל או פשוט נשארו לעבוד ולחסוך כסף לתקופת הלימודים. קבוצה נוספת המתחילה את לימודיה באוניברסיטאות ובמכללות מורכבת מאלו שפתאום באמצע החיים רוצים להעשיר את עולמם, להתקדם או להתמקצע דרך האקדמיה. יש לזכור כי כל אלו גם יחד מגיעים עם חששות כבדים ליומם הראשון ללימודים. רק שכאן אין את ההורים שילוו לדלת וייפרדו בחיבוק ונשיקה. כאן הם מגיעים בגפם, ללא הרבה ידע וניסיון הקשורים למסגרת אקדמאית.

 
 
( קרא עוד... )
 

 בעשור האחרון חלה בישראל ירידה בשיעורי התמותה מסרטן השד
 


בעשור האחרון חלה בישראל
ירידה בשיעורי התמותה מסרטן השד:
מ- 22.6* בשנת 1998 ל- 17.4 בשנת 2009,
כלומר מדובר בירידה משמעותית של כ-30%.
*מס' הנשים הנפטרות מסרטן השד ל- 100,000 נשים בישראל.
תחלואה
בישראל מאובחנות מדי שנה כ - 4000 נשים חולות בסרטן שד, אחת מכל 8 נשים תאובחן עם סרטן שד במהלך חייה (עד גיל 80). בישראל (כמו גם באירופה), כ - 25% מהמאובחנות הן בגיל 50 ומטה, (כ-6% מתחת לגיל 40), כלומר, 75% מהנשים החולות בסרטן שד הן מעל גיל 50.
תמותה
שיעורי התמותה מסרטן השד הם הגבוהים ביותר בעולם מבין סוגי הסרטן בנשים (17%). בשנת 2009 נפטרו בישראל מסרטן השד 949 נשים.
על- פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה חלה בעשור האחרון ירידה בשיעורי התמותה: מ - 22.6 ב-1998 ל - 17.4 ב - 2009, כלומר מדובר בירידה משמעותית של כ-30%.

 
 
( קרא עוד... )
 

 סוזי אבן 1921-2011
 


סוזי אבן, הנשיאה המייסדת של האגודה למלחמה בסרטן, שהפכה קבוצת מתנדבים קטנה לעמותה ההתנדבותית הגדולה ביותר בישראל, המובילה את המאבק במחלות הסרטן ובעלת הישגים ברמה הלאומית והגלובלית - הלכה לעולמה בשיבה טובה. תרומתה הייחודית למדינה ולחברה הישראלית לגווניה והיותה שותפה פעילה באגודה גם בערוב שנותיה - ייזכרו בלבנו לעד.

סוזי (שושנה) אבן נולדה במצרים להוריה שמחה ולאה אמב"ש (אני מאמין באמונה שלמה) וגדלה לצד אחיותיה צילה ואורה (לימים אלמנתו של נשיא המדינה המנוח, חיים הרצוג).

בעלה של סוזי, אבא אבן ז"ל, כיהן בתפקידי מפתח בממשל מדינת ישראל, בין היתר כשר החוץ ושגריר ישראל בארה"ב. לאורך השנים, סוזי תמכה בו וליוותה אותו בפעילותו הדיפלומטית הענפה.

 
 
( קרא עוד... )
 

 יום המודעות לסרטן הערמונית
 


שיעור ההישרדות מסרטן הערמונית עלה והינו כיום כ- 90%

בישראל חיים כיום 22,183 גברים שחלו אי פעם בסרטן הערמונית. בהתייחס ל- 5 השנים האחרונות (2005 - 2009), חיים כיום בישראל 11,486 גברים שאובחנו עם סרטן הערמונית בשנים אלה, ושהחלימו או שעדיין מתמודדים עם המחלה. כך עולה מנתונים עדכניים של תחלואה ותמותה מסרטן הערמונית בישראל, שמפרסם הרישום הלאומי לסרטן במשרד הבריאות.

להלן עיקרי הממצאים:
שיעורי היארעות - בשנת 2008 אובחנו 2,999 חולים חדשים עם סרטן חודרני של הערמונית, מהם 2,778 חולים יהודים (92.6%), 123 חולים ערבים (4.1%) ו-98 חולים "אחרים" (3.3%).

 
 
( קרא עוד... )
 

 עובדות בריאותיות על תה בכלל ועל תה ירוק בפרט
 


התה, לסוגיו, מיוצר מצמח העשיר בחומרים אנטי אוקסידנטיים, מדובר במרכיבים הנקראים בעברית נוגדי חימצון. ביכולתם של מרכיבים אלו להילחם ברעלים הנוצרים מרדיקלים חופשיים, שהם תוצרי לוואי של גוף האדם בעת חשיפה לקרינה, זיהום אוויר, עישון סיגריות וכדומה, הגורמים נזק לרקמות ולאיברים ועלולים להגביר את הסיכון למחלות שונות ולהזדקנות מואצת. בין יתר הפעולות מעודדים נוגדי החמצון הנמצאים בתה את פעילותה של המערכת החיסונית ובכך הם משפרים את מעבר החמצן בגוף ומונעים מחלות. מגוון רחב של מחקרים מדעיים שנערכו בשנים האחרונות מצביעים על האופן בו נוגדי חימצון טבעיים הקיימים בריכוז גבוה בתה מסייעים לעיכוב תהליכי הזדקנות, למניעת מחלות ולשיפור במצבן של מחלות קיימות. על ידי צריכה קבועה של תה חם או קר ניתן ליהנות מפעילותם היעילה המסייעת בהפחתת הסיכון לחלות במחלות כלי דם, מחלות לב, טרשת עורקים, שבץ, אלצהיימר, פרקינסון, דלקת פרקים ועוד.

 
 
( קרא עוד... )
 

מאמרים נוספים
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 ]
 
תפריט
פורום גינקולוגיה ובריאות האשה

רופא נשים
בדיקה במחזור
פרימולט נור
פרימולט נור
גלולות יחד עם רוקסו 150 מג ופרוביוטיקה
האם אפשר לקבל מחזור כשאת בהריון
הריון
קצת לחוצה
דימום או מחזור
HERPES HSV 1+2 IgM
צפוויט או ציפרודקס בתחילת הריון
צפוויט או ציפרודקס בתחילת הריון
מחזור לא סדיר אחרי אורגזמה??
אקטרופין
איחור במחזור לאחר הוצאת מירנה
הרשמה לאתר
אפשרויות נוספות
פורומים
שאלות לרופאים באתר
גלריית תמונות
שאלות נפוצות
אתרים מומלצים
משוב
המלץ לחבר
סקר
האם חזרת למשקל גופך שלפני ההריון?

חזרתי למשקלי שלפני ההריון
משקלי גבוה ב- 2-5 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה ב- 6-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה מ-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי לאחר הלידה נמוך ממשקלי לפני ההריון
הצבעות 2295
מחשבון BMI

משקל (ק"ג)

גובה (ס"מ) 


BMI

מדד מסת הגוף
(Body Mass Index) מודד את היחס בין משקל הגוף לגובה.
קטגוריה שלך:

גלריית תמונות

גלריית תמונות
הוסף למועדפים
קבע את גינקולוגיה ובריאות האישה כדף הבית

הוסף את גינקולוגיה ובריאות האישה למועדפים


(Commercial License / Authorization)  כל הזכויות שמורות גינקולוגיה ובריאות האשה ©