Gynecology and Women health - גנקולוגיה ובריאות האישה

חיפוש

b

סקר

האם חזרת למשקל גופך שלפני ההריון?

חזרתי למשקלי שלפני ההריון
משקלי גבוה ב- 2-5 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה ב- 6-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה מ-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי לאחר הלידה נמוך ממשקלי לפני ההריוןהצבעות 2295
 

 

תוספי תזונה בהריון והנקה

 

שכחת גלולה ?

הפרעות בתפקוד מיני

 

 

גינקולוגיה גניקולוגיה פורום גניקולוגיה

 מדריך הישרדות משפחתי וזוגי לחג הפסח
 

ד"ר סוזי קגן

היהדות התברכה בחגים רבים כשהארוך בניהם הוא חג הפסח המלווה בחופשה מבית הספר והגן, מחופשות גשר בעבודה, ממפגשים משפחתיים ולחצים רבים. במהלך הזמן הזה מתעצמים לעיתים גם הקשיים החברתיים והזוגיים במסגרת מערכות היחסים בתוך המשפחה המורחבת וגם הקשר בין ההורים לילדים נחשף לאתגרים חדשים בעקבות השעות הרבות שמבלים ביחד. לקראת חג הפסח מגישה ד"ר סוזי קגן יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול משפחתי וזוגי ומרצה באוניברסיטת בר- אילן מספר טיפים להישרדות משפחתית וזוגית:
למי שבזוגיות חדשה - חשוב לזכור שתקופת החג נחשבת כטעונה ומורכבת ואף מעצימה מצבים קיימים. מריבות נוצרות על רקע משפחתי מורחב, וצפים קונפליקטים חבויים שהושקטו במהלך השגרה היומיומית. המפגש התכוף עם המשפחה המורחבת של בן הזוג השני יכולה להיות מעמסה רגשית ולהסתיים במריבה. לכן אמליץ לנסות לצמצם את המפגשים (כך למשל, אם עורכים את סעודת החג עם משפחת בן הזוג האחד, את הארוחה שלמחרת בצהריים כדאי לערוך עם בני המשפחה של בן הזוג השני או להישאר בבית עם המשפחה הגרעינית).

 
 
( קרא עוד... )
 

 איך להתמודד עם פחדי המלחמה אצל ילדים ?
 


ד"ר סוזי קגן

בימים קשם אלו חווים רוב תושבי מדינת ישראל את מצוקת המלחמה. אזעקות נשמעות ברגעים הכי לא צפויים, ורעמי הפצצות נשמעים בחלקים השונים המצויים תחת איום הרשות הפלסטינית. גם הורים וגם ילדים חשים פחד מתמיד הגורם למצוקה רגשית. ישנם ילדים אשר פוחדים לישון בלילה בחדרם. יש אחרים הפוחדים להתקלח, להיכנס לשירותים או להישאר ולו לרגעים אחדים לבד בבית למקרים בהם ההורה נאלץ לצאת לקניות או סידורים הכרחיים. ד"ר סוזי קגן, יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול משפחתי וזוגי ומרצה באוניברסיטת בר – אילן מעניקה מספר טיפים ועיצות כיצד להתמודד עם פחדי המלחמה אצל ילדים :

 
 
( קרא עוד... )
 

 איך לעזור לילדים לחזור לשיגרת הגן ובית הספר?
 


האור בקצה המנהרה מגיע, הורים המתרוצצים בין פארק מים, לונה פארק, סרטי ילדים ומתקני ג'ימבורי מגיעים בקרוב מאוד לסוף המירוץ. בעוד מספר ימים מסתיים לו החופש הגדול אשר מידי שנה משאיר תחושה אצל הההורים "שהשנה היה החופש גדול ארוך מבשנים שעברו "והילדים מתלוננים שעוד לא הספיקו לבלות ולנוח וכבר לקחו להם את ההנאה". גם אלו וגם אלו עומדים לחזור לשגרת שנת הלימודים והגן להתארגן לכך במעוד מועד. ד"ר סוזי קגן, יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול משפחתי וזוגי ומרצה באוניברסיטת בר – אילן מעניקה מספר טיפים להורים, כיצד לעזור לילדים לחזור לשיגרת הגן ובית הספר:

 
 
( קרא עוד... )
 

 טיפים להנקה
 


חן מתתיהו - מדריכת הכנה ללידה

חשוב לשתות בזמן הלידה על מנת שהקולסטרום יזרום טוב יותר בהנקה הראשונית.
תינוק שנולד מקומו הטבעי בשעות הראשונות הוא על השדיים של אימו, דפיקות לב, הריח שלה.תינוקות נרגעים על אימם.
ביממה הראשונה התינוק זקוק למעט מאוד אוכל- קולסטרום- אוכל כ-37 CC בממוצע ב-24 השעות הראשונות, התינוק מעודד את רפלקס המציצה.

קולוסטרום הוא החלב המופק על ידי מיניקות בימים הראשונים מיד לאחר הלידה. הקולוסטרום סמיך יותר מחלב רגיל, בעל גוון צהבהב מעט, ועשיר יותר בנוגדנים ובחומרים תזונתיים הנחוצים לוולד בימיו הראשונים. החל מהיום השני התינוק יתחיל לינוק יותר על מנת לעודד את ייצור החלב.

 
 
( קרא עוד... )
 

 האם בזוגיות יש מקום לשקרים?
 


ד"ר סוזי קגן

• אם בת הזוג שואלת אותך איך נראית עליה השמלה החדשה שהיא לובשת עליה בגאווה ושמחה רבה - מותר וכדאי להחמיא גם אם מדובר בדבר שקר. אם הינך מארגנת מסיבת הפתעה לבן זוגך וכדי להסתיר ממנו מידע הקשור למסיבה, כגון: היכן את הולכת ולמה את כל כך עסוקה- ניתן לשקר עד רגע האירוע למען הצלחת מימד ההפתעה. השאלה האמיתית היא מה קורה בשקרים יותר מהותיים.

• ראשית חשוב לדעת כי השקר מצוי בכל מערכת יחסים כולל זו הזוגית וקשה מאוד להתמיד בשקיפות של 100% ובאמירת אמת באופן בלעדי. ההנחה הרווחת היא כי "שקרים לבנים" אינם בגדר עבירה על כללי האתיקה או אינם אמורים לפגוע בזוגיות. חשוב להבין כי המינון הוא החלק המשמעותי באמירת שקרים. אחד התחומים הפוגעים בזוגיות באופן החמור ביותר הוא שבירת אמון. מצב בו בן זוג אחד אינו מסוגל להאמין לדברי השני, אינו מרגיש בטוח בקשר וקשה לו עם החשדות לגבי אמינות ואמירת אמת. מצב זה אינו בריא לשני בני הזוג וגורם להתרחקות רגשית עד מקרים של פרידה.

 
 
( קרא עוד... )
 

 אל תיתן לקריש מהלב לגרום לך לשבץ במוח
 


מסע הסברה "מונעים שבץ"

Stopstroke.co.il
האיגוד הקרדיולוגי יוצא במסע הסברה למניעת שבץ מוחי בקרב אנשים הסובלים מפרפור פרוזדורים
למסע ההסברה שותפים האיגוד הנוירולוגי בישראל והאיגוד הישראלי לרפואה פנימית
האיגוד הקרדיולוגי בישראל, הכריז השבוע במסיבת עיתונאים על מסע הסברה ארצי למניעת שבץ מוחי בקרב חולים עם פרפור פרוזדורים. מטרת מסע ההסברה היא להגביר את מודעות החולים ובני משפחתם לנושא שבץ מוחי, הקשר להפרעת קצב מסוג פרפור פרוזדורים ועל הדרכים למניעה. למסע ההסברה שותפים האיגוד הנוירולוגי בישראל והאיגוד הישראלי לרפואה פנימית.

פרופ' חיים לוטן, נשיא האיגוד הקרדיולוגי בישראל ומנהל המערך הקרדיולוגי בהדסה עין כרם פתח את מסיבת העיתונאים ואמר כי: " אנחנו באיגוד הקרדיולוגי, מחויבים להפחית את הסיכון לשבץ מוחי בקרב אנשים הסובלים מפרפור פרוזדורים. אנו מקווים ומאמינים כי מסע ההסברה יועיל לחולים שלנו וכי הוא יהווה תמיכה חשובה בטיפול בהם. מטרתנו להסביר את הקשר בין פרפור פרוזדורים ושבץ מוחי ולהגביר את המודעות לכך שניתן להפחית את הסיכון של חולים הסובלים מפרפור פרוזדורים ללקות בשבץ מוחי".

 
 
( קרא עוד... )
 

מאמרים נוספים
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 ]
 
תפריט
פורום גינקולוגיה ובריאות האשה

רופא נשים
בדיקה במחזור
פרימולט נור
פרימולט נור
גלולות יחד עם רוקסו 150 מג ופרוביוטיקה
האם אפשר לקבל מחזור כשאת בהריון
הריון
קצת לחוצה
דימום או מחזור
HERPES HSV 1+2 IgM
צפוויט או ציפרודקס בתחילת הריון
צפוויט או ציפרודקס בתחילת הריון
מחזור לא סדיר אחרי אורגזמה??
אקטרופין
איחור במחזור לאחר הוצאת מירנה
הרשמה לאתר
אפשרויות נוספות
פורומים
שאלות לרופאים באתר
גלריית תמונות
שאלות נפוצות
אתרים מומלצים
משוב
המלץ לחבר
סקר
האם חזרת למשקל גופך שלפני ההריון?

חזרתי למשקלי שלפני ההריון
משקלי גבוה ב- 2-5 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה ב- 6-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה מ-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי לאחר הלידה נמוך ממשקלי לפני ההריון
הצבעות 2295
מחשבון BMI

משקל (ק"ג)

גובה (ס"מ) 


BMI

מדד מסת הגוף
(Body Mass Index) מודד את היחס בין משקל הגוף לגובה.
קטגוריה שלך:

גלריית תמונות

גלריית תמונות
הוסף למועדפים
קבע את גינקולוגיה ובריאות האישה כדף הבית

הוסף את גינקולוגיה ובריאות האישה למועדפים


(Commercial License / Authorization)  כל הזכויות שמורות גינקולוגיה ובריאות האשה ©